Ile kosztuje pozycjonowanie strony w Google?

Opublikowane przez admin w dniu

Wielu przedsiębiorców zastanawia się, jak wypromować swoją ofertę w internecie. To bardzo dobre podejście, ponieważ dziś internet pozwala dotrzeć ze swoimi produktami i usługami niemal na cały świat. Patrzymy więc co takiego robi nasza konkurencja, że klienci sami do nich przychodzą i korzystają z ich oferty. Szybko zdajemy sobie sprawę, że warto posiadać własną stronę internetową, ale co w przypadku, kiedy mamy już swój własny serwis WWW, ale nikt go nie odwiedza? Wtedy z pomocą przychodzi nam pozycjonowanie, ale ile kosztuje pozycjonowanie strony?

Ile kosztuje pozycjonowanie strony w Google?

Pozycjonowanie witryn internetowych jest to zbiór czynności, które trzeba wykonać aby nasza strona znalazła się wysoko w wynikach wyszukiwania ( głównie wyszukiwarki Google, ponieważ to obecnie największy gigant w branży ). Zaczynamy więc szukać osoby lub firmy, zajmującej się profesjonalnym pozycjonowaniem stron w wyszukiwarce. Chciałbym teraz przedstawić Ci profil osób/firm, na które prawdopodobnie trafisz podczas swoich poszukiwań.

Specjalista SEO Freelancer

Mnóstwo osób zajmuje się pozycjonowaniem i optymalizacją stron jako samozatrudniony Freelancer. Takie osoby, najczęściej rozliczają się na podstawie umowy o dzieło. Czasami prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą i wtedy wystawiają faktury VAT. Jest to dość istotne, ponieważ koszt pozycjonowania strony nie należy do najmniejszych, dlatego warto wrzucić sobie taką fakturę w koszta. Jeśli dana osoba nie wystawia faktur VAT, to warto spróbować negocjować cenę za taką usługę.

Wielozadaniowa firma IT

Bardzo wiele firm, które wcześniej zajmowały się wyłącznie tworzeniem stron i sklepów internetowych, poszerza swoją ofertę o pozycjonowanie strony w Google. Ciężko będzie nam wybrać w tym przypadku dobrych fachowców, ponieważ często takie firmy tworzą sobie sami opinie w internecie, lub korzystają z opinii wystawionych przez swoich klientów na całkowicie inne usługi. To wszystko sprawia, że możesz wybrać firmę, która robi znakomite strony internetowe ( wiele pozytywnych opinii w sieci ), ale niekoniecznie będzie to rzetelny partner pod kątem pozycjonowania strony. Znajdziesz sporo wielozadaniowych firm IT, którą robią również świetne pozycjonowanie witryn internetowych, ale na pewno ciężej będzie Ci wybrać właściwą. W tym przypadku, warto pochylić się o opinie od znajomych, którzy wcześniej korzystali z usług takiego podmiotu i było to właśnie pozycjonowanie strony.

Agencja SEO

Dobrym rozwiązaniem, jest skorzystanie z usług profesjonalnej agencji SEO, ale tylko pod pewnymi warunkami. Należy dobrze zapoznać się z zakresem usług pozycjonerskich, oferowanych za ustaloną kwotę, oraz rzetelnie sprawdzić umowę na pozycjonowanie strony. Wśród agencji SEO również jest mnóstwo nierzetelnych partnerów, więc nie powinniśmy skupiać się tylko i wyłącznie na przekazanie z jednej strony. Dobra agencja SEO, potrafi zapewnić efektywne pozycjonowanie strony i generuje na niej coraz większy ruch. Minusem jest fakt, że usługi profesjonalnej agencji SEO nie należą to najtańszych. Musimy liczyć się z tym, że zwykle będzie potrzebny spory budżet na ten cel.

Szybkie pozycjonowanie – Czy to jest możliwe?

Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Należałoby powiedzieć – to zależy. Jeśli ktoś oferuje Ci szybkie pozycjonowanie witryn internetowych za bardzo niską stawkę, to najprawdopodobniej taka osoba nie uzyska satysfakcjonujących Ciebie efektów. Jeśli w Twojej branży jest spora konkurencja, to na pewno nie możemy mówić tutaj ekspresowych wynikach w bardzo krótkim czasie. W tym wypadku, powinna zapalić Ci się czerwona lampka i z takiej oferty na pozycjonowanie powinieneś zrezygnować. Szybkie pozycjonowanie jest możliwe tylko w dwóch przypadkach:

  1. W Twojej branży lub miejscowości jest tak niska konkurencja, że wystarczy sama optymalizacja strony, aby znalazła się wysoko w wynikach wyszukiwania. Jeśli jednak bez problemu znalazłeś się w TOP10 bez większego wkładu, to zapewne takie frazy nie generują praktycznie żadnego ruchu na stronie, dlatego inni Pozycjonerzy nie byli zainteresowani podłączeniem ich do swojej listy fraz.
  2. Posiadasz bardzo duży budżet i jesteś w stanie zaatakować wiele rzeczy na raz. Masz na tyle dużo pieniędzy, że potrafisz wpłynąć na komunikaty prasowe znanych portali i siejesz spory zamęt w social media.

ile kosztuje pozycjonowanie stronyTo wszystko nie wygląda zbyt różowo… co mogę zrobić, będąc zwykłym przedsiębiorcom, który prowadzi sklep lub świadczy usługi i chciałby poprawić swoją widoczność w Google nie wydając przy tym ogromnych pieniędzy? Odpowiedź jest jedna – Zacząć pozycjonowanie strony samemu!

Koszty pozycjonowania stron internetowych samemu

Ile kosztuje pozycjonowanie strony samemu? Zdecydowanie mniej, niż w przypadku zlecenia tego zadania zewnętrznej firmie lub Freelancerowi. Twoim kosztem, będzie tylko zakup linków, artykułów sponsorowanych i ich publikacja. Nie możemy również zapominać o optymalizacji strony, która obecnie posiada bardzo duże znaczenie. Jeśli pierwszy raz spotkałeś się z tematem pozycjonowania stron, to pewnie cały ten proces wydaje Ci się czarną magią. Rozumiem to, dlatego przygotowałem dla Ciebie darmowy poradnik, który otrzymasz gdy zapiszesz się na mój Newsletter. Okienko do zapisu masz w menu po lewej stronie.

Jak zacząć pozycjonowanie stron samemu? Polecam najpierw zapisać się właśnie na newsletter, dokonać niezbędnych zmian w optymalizacji swojej strony ( wszystko przyjdzie Ci na maila za darmo, gdy zapiszesz się na moją listę ), a następnie możesz już zacząć zdobywać linki do swojej witryny. Tak. To właśnie linki do Twojej strony, są głównym czynnikiem rankującym, więc powinieneś o nie zadbać. Nie masz pojęcia, skąd brać takie linki pozycjonujące? Sprawdź wizytówki NAP oraz najfajniejszą moim zdaniem opcje pakietu list SEO, dzięki którym będziesz w stanie wypozycjonować swoją stronę samemu bez pomocy zewnętrznych firm. Zauważ – zamiast wydawać kilka tysięcy złotych miesięcznie na pozycjonowanie swojej strony przez agencje SEO, możesz to zrobić za kilkadziesiąt złotych, poświęcając tylko trochę swojego wolnego czasu. Przykładowo: Jeśli wiesz, ile kosztuje pozycjonowanie strony forum dyskusyjnego przez profesjonalną agencję, to na pewno docenisz fakt, iż wiele możesz zrobić samemu. Pamiętaj  jednak, że stale się edukować, bo Google co jakiś czas wprowadza zmiany w swoim algorytmie.

Ok, odpowiedzmy w końcu na pytanie postawione w tytule tego artykułu, czyli ile kosztuje pozycjonowanie strony? Proszę, oto konkrety:

Freelancer weźmie od Ciebie od 500 – 1000 zł za pozycjonowanie strony firmowej, natomiast koszt pozycjonowania sklepu internetowego, będzie wahać się w granicach 1000-2000 zł. To są oczywiście przykładowe ceny, ale na rynku SEO spotkasz się z bardzo zbliżonymi kwotami.

Firma wielozadaniowa IT bardzo podobnie, z tym że pewnie otrzymasz jeszcze sporo innych, dodatkowych propozycji, które nie koniecznie mają wpływ na pozycjonowanie Twojej strony – musisz mieć się na baczności.

Agencja SEO – Profesjonalna agencja SEO, potrafi zdziałać cuda jeśli chodzi o pozycjonowanie strony, ale raczej nie znajdziesz ofert za mniej niż 1500-2000 zł – strona firmowa, oraz 3000-5000 zł – sklep internetowy.

Oczywiście we wszystkich przypadkach, mówimy tutaj o budżetach miesięcznych.

Pozycjonowanie stron samemu, zdecydowanie zmniejszy nasze koszta, ale za to będziemy musieli poświęcić nieco czasu na naukę podstaw optymalizacji strony i zdobywania linków. Na szczęście jest nasz darmowy Newsletter, stworzony właśnie dla takich osób jak Ty. Krok po kroku dowiesz się, jak samemu pozycjonować stronę w Google, oraz poznasz skuteczne metody zdobywania linków pozycjonujących. Teraz już mniej więcej wiesz, jaki jest koszt pozycjonowania strony. Czy istnieje jednak alternatywny sposób na to, aby zaistnieć ze swoimi produktami bądź usługami w rankingu wyszukiwania? Oczywiście, że tak! Mówimy oczywiście o płatnej kampanii w Google Ads.

Jak znaleźć się wysoko w Google, nie pozycjonując swojej strony?

Czy jest w ogóle taka możliwość?! Oczywiście, że jest i nazywa się AdWords. Możesz znaleźć się natychmiast na najwyższych pozycjach w wyszukiwarce, ale będziesz musiał zapłacić za każde kliknięcie w link do Twojej strony. Jeśli Twoja branża jest dość konkurencyjna, to na pewno będzie to od kilku do nawet kilkunastu złotych za jedno kliknięcie! Pocieszającym jest jednak fakt, że tego rodzaju reklama jest zwykle bardzo skuteczna, więc może i będziesz musiał wydać sporo pieniędzy na płatności AdWords, ale przynajmniej zwrot z inwestycji powinien być zadowalający. W przypadku reklamy w linkach sponsorowanych Google, mamy do dyspozycji darmową pomoc konsultantów systemu reklamowego, z której w każdej chwili możemy skorzystać. Możesz nawet poprosić konsultanta, aby przygotował dla Ciebie przykładową kampanie.

Płatność Adwords, to dość spore pieniądze, więc mimo wszystko warto choćby w międzyczasie działać również w temacie SEO swojej strony internetowej. Jeśli nie jesteś w stanie powierzyć tego zadania profesjonalnej firmie, to warto rozważyć pozycjonowanie strony samemu.

Kategorie: SEO Blog

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pozycjonowanie w Google – Jak to się robi?!?!

Email: 

Imię:   

Akceptuje politykę prywatności newslettera