Jak dodać stronę do Google i znaleźć się w TOP10?

Opublikowane przez admin w dniu

Indeksowanie stron w rankingu wyszukiwarki Google polega na tym, że tworzymy konto w Google Search Console i tam dodajemy nasze linki. W teorii strona powinna zostać zindeksowana w ciągu kilku minut. Właściwie tutaj mógłbym zakończyć swój wywód na temat tego, jak dodać stronę do Google, ale jeśli posiadasz kilkaset lub nawet kilka tysięcy podstron do dodania w Google, to narzędzie systemowe raczej nie będzie najszybszym rozwiązaniem.

Masowe indeksowanie podstron – Jak dodać stronę do wyszukiwarki Google?

jak dodać stronę do googlePewnie myślisz, że polecę Ci jakiś system do indeksowania jak np. Link Centaur, lub jakiś SWL, dzięki któremu zindeksujesz większą ilość podstron swojego serwisu. Nic bardziej mylnego. Według mnie szkoda czasu na tego rodzaju systemy, których skuteczność jest i tak już coraz mniejsza. Lepiej skupić się na naturalnych metodach indeksowania, bo w tym temacie działa efekt kuli śnieżnej. Strona coraz lepiej się indeksuje, dodajesz nowe treści — automatycznie pojawiają się w rankingu — nic prostszego. Nie musisz korzystać z narzędzi od różnych szarlatanów i wciąż zadawać pytań jak dodać stronę do Google.

Zaczynamy szybkie indeksowanie

  1. Zadbaj najpierw o kwestie związane z GSC. Stwórz mapę strony i dodaj link do niej w zakładce indeksowanie”.
  2. Upewnij się, że plik robots.txt na serwerze Twojej strony nie blokuje robota wyszukiwarki Google.
  3. Zadbaj o perfekcyjne linkowanie wewnętrzne. To bardzo ważne! Dobre linkowanie wewnątrz serwisu, potrafi doskonale wspierać szybkie indeksowanie. Robot wyszukiwarki bez problemu przechodzi z jednej podstrony na drugą, a Twój site rośnie w oczach.
  4. Zdobądź linki do strony. Nawet jeśli nie zamierzasz tej strony jakoś specjalnie pozycjonować, to warto zdobyć do niej choćby kilkanaście linków dobrej jakości. To również pomoże w indeksowaniu obecnych i przyszłych-nowych podstron.

To wszystko. Jeśli poprawnie wykonasz wszystkie te punkty, to nie będziesz miał żadnych problemów z indeksowaniem nowych treści publikowanych na Twojej stronie internetowej. W Google Search Console jest taka opcja, gdzie możesz dodać po prostu link do strony głównej. Robot wyszukiwarki sprawdzi wtedy całą Twoją stronę, a następnie doda nowe podstrony do indeksu. Nie będę jednak opisywał tego procesu, gdyż uważam to za mało skuteczne. Najlepiej skupić się na stronie i na tych punktach jakie opisałem powyżej.

Z moich doświadczeń wynika, że takie podejście na samym początku działań SEO ze stroną, pozwala w późniejszym czasie całkowicie zapomnieć o kwestii indeksowania, nawet jeśli dodajemy każdego dnia mnóstwo nowych podstron. To oszczędność czasu, który możesz spożytkować w inny sposób. Strona doskonale indeksuje się sama, ponieważ została odpowiednio przygotowana. Mapa strony się aktualizuje, wewnętrzne linkowanie jest perfekcyjne, więc właściwie strona pojawia się w rankingu kilka chwil po opublikowaniu. Do strony prowadzi również kilkanaście dobrej jakości linków wskazujących, więc cały proces przebiega sprawnie. Takie backlinki możesz znaleźć odwiedzając katalogi NAP, dostępne na naszej stronie internetowej.

Jak dodać stronę do Google Search Console?

Samo zindeksowanie strony w rankingu wyszukiwania to dopiero połowa sukcesu. Należy jeszcze sprawdzić, czy Twoja strona dobrze wyświetla się w wyszukiwarce oraz odszukać błędy indeksowania. W narzędzi Google Search Console jest wiele użytecznych funkcji diagnostycznych, dzięki którym szybko i sprawnie poprawisz pozycje swojej strony internetowej w wyszukiwarce. Jak dodać strone do Google Search Console? Nic prostszego!

Zacznij od tej strony- https://www.google.com/webmasters/tools/home?hl=pl
Następnie dodaj nową stronę w panelu, podając jest adres z http lub https. Możesz rownież podać adres z www i bez www. W zasadzie rozwiązania są dwa:

1. Dodaj tylko główny format adresu strony.
2. Dodaj wszystkie formy adresów strony.

Moim zdaniem to drugie rozwiązanie jest dużo lepsze, ponieważ masz większą kontrolę nad swoją witryną internetową. 

Kategorie: SEO Blog

Pozycjonowanie w Google – Jak to się robi?!?!

Email: 

Imię:   

Akceptuje politykę prywatności newslettera