Jak za darmo pozycjonować stronę WWW?

Opublikowane przez admin w dniu

Wielu właścicieli firm zastanawia się, jak pozycjonować stronę za darmo. Czy jest to w ogóle możliwe i czy pozycjonowanie strony samemu może przynieść oczekiwane przez nas rezultaty? W dzisiejszym artykule postaram się opisać ten proces, a także wyjaśnić, dlaczego warto pozycjonować stronę w wyszukiwarce.

Jak pozycjonować stronę krok po kroku

1. Analiza techniczna

Na samym początku, powinniśmy skupić się na kwestiach czysto technicznych, związanych z naszą stroną internetową. Zwróć uwagę na podstawowe kwestie, takie jak szybkość wczytywania się Twojego serwisu, poprawne wyświetlanie na urządzeniach mobilnych, tabletach i oczywiście na komputerach stacjonarnych.

Najlepszym sposobem na wykrycie problemów z Twoją witryną, jest przetestowanie jej w narzędziach takich jak GTMetrix, PageSpeed Insights (bardziej pod kątem szybkości wczytywania). Warto również połączyć Twoją stronę z narzędziem Google Search Console, dzięki któremu również zdobędziesz sporo informacji na temat obecnego stanu Twojej strony w wyszukwarce.

Jeśli nie posiadasz zaawansowanej wiedzy programistycznej, może być Ci trudno wprowadzić te wszystkie zmiany, jak ustawienie http2, ssl, czy włączenie lazy load. Warto więc na tym etapie zrobić listę niezbędnych do wykonania prac, a następnie zlecić je specjaliście. Tak wiem… to miał być poradnik – jak za darmo pozycjonować stronę, a już pojawiają się pierwsze koszta, mimo iż jeszcze nawet nie zaczęliśmy pozycjonowania…

Oczywiście powyższe zmiany możesz wprowadzić sam. Przecież wszystko znajdziesz w internecie :-) Tak więc zakładam, że do tej pory nie wydałeś ani złotówki.

2. Analiza słów kluczowych i konkurencji

Kolejnym krokiem w pozycjonowaniu strony samemu, jest analiza słów kluczowych oraz Twojej konkurencji (w Google). Specjalnie dodałem ten nawias, ponieważ Twoja konkurencja w Google to wszystkie strony, które oferują takie same produkty jak Ty. Jak więc możesz się domyślić – to mogą naprawdę różne portale i z nimi wszystkimi będziesz musiał konkurować o najwyższe pozycje w rankingu wyszukiwania.

Jak znaleźć skuteczne słowa kluczowe do swojej kampanii SEO, oraz sprawdzić na jakie frazy kluczowe pozycjonuje się Twoja konkurencja? Możesz to zrobić ręcznie, przeszukując wyniki wyszukiwania, lub skorzystać z profesjonalnych narzędzi, dzięki którym oszczędzisz sporo czasu i zyskasz zdecydowanie więcej pomysłów na frazy kluczowe.

Jednym z takich narzędzi jest SEMSTORM. Osobiście polecam, ponieważ to narzędzie niezwykle pomaga w pracy każdego SEO’wcy. Jest on jednak płatny, dlatego jeśli interesuje Cię tylko i wyłącznie to jak pozycjonować stronę w Google za darmo, niestety pozostaje Ci ręczny research :-)

3. Optymalizacja treści pod kątem SEO

Gdy już mamy listę fraz kluczowych, na które chcemy pozycjonować samodzielnie naszą stronę WWW, możemy przejść do optymalizacji treści pod wybrany hasła. Warto wcześniej sprawdzić średnią, miesięczną liczbę wyświetleń dla naszych słów kluczowych, aby nasza lista była sensowna. Do tego celu, posłuży Ci darmowe narzędzie, jakim jest Google Planner.

Musisz mieć tylko konto w systemie reklamowym Google Ads, a wtedy otrzymasz również dostęp do tego narzędzia. Następnie możesz zacząć dodawać lub edytować treści na swojej stronie, aby zawrzeć w nich odpowiednie słowa i wyrażenia kluczowe pod SEO. Warto również zwrócić uwagę na inne elementy strony, takie jak alternatywne podpisy obrazków, czy nagłówki w tekście. Optymalizacja jest bardzo szerokim tematem, dlatego przełożę go na odzielny wpis.

4. Zdobywanie linków pozycjonujących

Kolejnym ważnym czynnkiem rankingowym, są wysokiej jakości linki wskazujące do Twojego serwisu internetowego. Istnieje mnóstwo sposobów na zdobywanie linków SEO, dlatego ten temat również opiszę w oddzielnym wpisie. Natomiast możesz zacząć od tzw. katalogów typu NAP, dostępnych w naszym sklepie.

Czy można zdobywać linki pozycjonujące za darmo? Oczywiście, że tak. Jednym ze sposobów jest linkowanie z darmowych NAP’ów. Za listę trzeba zapłacić 21,77 zł, ale za to od razu otrzymasz sporą ilość linków pozycjonujących. No cóż… zawsze to jakiś wydatek :-)

Jak pozycjonować stronę za darmo?

Jak pozycjonować stronę za darmoPrzede wszystkim skup się na ciekawej treści. Warto stworzyć na swojej stronie blog lub aktualności, gdzie będziesz w miarę systematycznie publikować nowe teksty. Jeśli nadal zastanawiasz się, w jaki sposób pozycjonować stronę WWW za darmo lub prawie za darmo, to właśnie podałem Ci gotowe rozwiązanie. Skup się na treści i pamiętaj o SEO!

Jak pozycjonować stronę w WordPress?

Wszyscy chyba znamy ten zaawansowany system zarządzania treścią, jakim niewątpliwie jest WordPress. Nie jest on może idaealny, ale i tak to mój ulubiony CMS :) Jeśli masz problem z tym, jak pozycjonować stronę w WordPress to śpieszę z odpowiedzią. Przede wszystkim pozbądź się zbędnych wtyczek i wszystko co się tylko da umieść bezpośrednio w kodzie strony. Mam tutaj na myśli np. kod śledzący Google Analytics. Usuń wtyczkę i dodaj ten kod bezpośrednio w pliku header.php lub innym pliku używanego przez Ciebie szablonu.

Zainstaluj LiteSpeed Cache!

Na prawdę uwielbiam wtyczkę. Dzięki niej możesz uzyskać bardzo dobre wyniki w takich narzędziach jak GTMetrix czy PageSpeed Insight. Druga wtyczką, którą mógłbym Ci polecić, jest Yoast SEO. Jeśli dopiero stawiasz pierwsze kroki w optymalizacji stron, to ta wtyczka będzie dla Ciebie bardzo pomocna. Przy okazji: Jeśli prowadzisz statyczną stronę to po wprowadzeniu zmian w treści po prostu usuń Yoast SEO. Jeśli wtyczka nie jest Ci już potrzebna, to po co ma zajmować miejsce? :-)

Na ten moment to wszystko! Mam nadzieję, że wiesz już jak pozycjonować stronę za darmo, oraz zdajesz sobie sprawę z tego, iż jest to całkowicie irracjonalne :-)) Myślę też, że wiesz, dlaczego warto pozycjonować stronę w wyszukiwarce, bo przecież w przeciwnym razie nie traciłbyś czasu na czytanie tego artykułu. Zapraszam do przeglądania naszego bloga oraz do odwiedzenia naszego sklepu SEO, gdzie znajdziesz tanie linki SEO dla Twoich kampanii marketingowych w wyszukiwarce.

Kategorie: SEO Blog

5 Komentarzy

Ewelina · 11 czerwca 2019 o 14:03

Ja cały czas linkuje stronę z NAP’ów oraz z listy polskich profili, które zakupiłam w waszym sklepie SEO. Statystyki cały czas rosną, także jest git :-))

Tomasz Gryl · 11 czerwca 2019 o 14:04

Bardzo kompletne podejście do tematu SEO. Rzeczywiście teraz trzeba skupić się bardziej na jakości oraz treści. W ten sposób, możemy osiągnąć najlepsze rezultaty. Jednak bez linków pozycjonujących droga jest ciężka i długa 🙁

Ania · 11 czerwca 2019 o 14:10

Kolejny świetny wpis! dzięki!!! Próbuje od kilku tygodni pozycjonować samodzielnie swoją stronę internetową. Trzymajcie kciuki!!

Adam · 11 czerwca 2019 o 14:15

Świetny artykuł! Mi kiedyś udało się wypozycjonować stronę za darmo w Google dzięki samym wizytówką typu NAP.

Tomek Nowak · 11 czerwca 2019 o 14:31

Tak myślałem! Pozycjonowanie strony za darmo jest możliwe… ale nie w każdym przypadku. Jeśli nawet trafimy na mało konkurencyjną niszę to i tak czeka nas sporo pracy. Coś za coś 🙂 Przeważnie to wygląda tak, że jest sporo pracy + spory wydatek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pozycjonowanie w Google – Jak to się robi?!?!

Email: 

Imię:   

Akceptuje politykę prywatności newslettera