Jak założyć bloga za darmo?

Opublikowane przez admin w dniu

W obecnych czasach prowadzenie własnego bloga ma sens nie tylko w przypadku chęci podzielenia się swoją pasją lub po prostu opowiedzeniem co dzieje się w naszym życiu. Własnego bloga warto prowadzić również ze względów biznesowych. Dlaczego warto prowadzić bloga firmowego i jak założyć bloga za darmo? O tym dowiesz się w dzisiejszym artykule.

Dlaczego warto prowadzić biznes bloga?

Korzyści wizerunkowe – Prowadząc własnego bloga biznesowego możesz lepiej pomóc swoim odbiorcom w rozwiązaniu ich problemów. W dodatku masz z nimi bezpośredni kontakt poprzez sekcję komentarzy lub skonfigurowany newsletter. To wszystko razem sprawia, że Twoi klienci stają się bardziej przywiązani do Twojej marki i zdecydowanie łatwiej są w stanie zdecydować się na zakup Twojego produktu lub usługi. Stajesz się w oczach klientów ekspertem i osobą, której warto zaufać.

Korzyści finansowe – Jeśli prowadzisz już kampanie reklamowe w internecie to na pewno zdajesz sobie sprawę z dużych kosztów, jakie trzeba w związku z tym ponieść. Oczywiście te wszystkie działania mają jak najbardziej sens, ale pomyśl tylko jak dobrze byłoby mieć darmowe źródło ruchu, które każdego dnia przyciąga do Ciebie nowych klientów. Takim właśnie narzędziem jest blog biznesowy. Pisząc bloga i jednocześnie dbając o niego pod kątem SEO, przyciągniesz tysiące nowych odwiedzających, z których część z pewnością zamieni się w Twoich klientów. 

Baza subskrybentów – Kolejną, wielką korzyścią z prowadzenia własnego bloga jest możliwość stworzenia bazy Twoich przyszłych lub obecnych klientów – subskrybentów Twojego newslettera. Przy pomocy własnego bloga biznesowego taką bazę można budować na kilka sposobów. Może to być np. popup z prośbą o pozostawienie adresu e-mail, czy też formularz w sekcji menu. Jak mawiają specjaliści marketingu internetowego: „Własna baza mailingowa to złoto”. Zgadzam się z tym w 100%. Pomyśl tylko – Przy każdej akcji promocyjnej możesz od razu i za darmo wysłać mailing do swojej bazy. 

Jak założyć bloga za darmo?

Istnieje wiele sposób na założenie własnego bloga. Ja aktualnie prowadzę kilka swoich blogów firmowych, wykorzystując różne metody. Poniżej podaje kilka sposób na to jak założyć bloga za darmo.

Blog pod domeną firmową – Masz już stronę firmową? Super! Możesz więc wykorzystać już wykupiony hosting i domenę, aby dołożyć jeszcze bloga w katalogu lub subdomenie witryny. Jest to moim zdaniem najlepsze rozwiązanie wizerunkowe, dzięki któremu od razu blog jest kojarzony z Twoją marką. Takiego bloga można założyć za darmo (instalując np. WordPressa). Jeśli chcesz, abym pomógł Ci założyć takiego bloga, to bardzo serdecznie zachęcam do kontaktu.

Darmowe platformy blogowe – Drugim sposobem na to jak założyć bloga za darmo, jest skorzystanie z darmowych platform blogowych. To dobre rozwiązanie dla tych firm, które z jakichś względów nie chcą bezpośrednio kojarzyć swojego bloga ze stroną firmową jednocześnie promując swoje produkty, lub po prostu nie posiadają jeszcze własnej strony WWW. Takiego darmowego bloga biznesowego możemy założyć całkowicie samodzielnie, ponieważ kreator jest zwykle bardzo prosty i intuicyjny. Dodatkowym atutem niektórych platform blogowych jest możliwość podpięcia własnej domeny internetowej (co niestety jest już płatną usługą, ale nie jest wymagana).

Oto lista 3 darmowych platform blogowych, które mogę polecić Ci z czystym sumieniem:

  1. https://wordpress.com/
  2. https://www.blogger.com/
  3. https://www.blogi.pl/

Która platforma jest najlepsza? To zależy od Twoich potrzeb i tego, który interface okaże się dla Ciebie najbardziej przyjazny. Moim zdaniem najprostszy w założeniu i zarządzaniu jest Blogger, który jest jednocześnie produktem Google. Polecam jednak założyć sobie konto na próbę we wszystkich tych platformach, aby zapoznać się z panelami administracyjnymi i możliwościami modyfikacji szablonów. 

Mam nadzieję, że dołożyłem cegiełkę do stworzenia Twojego własnego bloga biznesowego. Życzę Ci samych sukcesów w marketingu internetowym i zachęcam do podzielenia się Twoimi opiniami w sekcji komentarzy.

 

Kategorie: SEO Blog

2 Komentarze

Aneta · 26 listopada 2019 o 09:26

Bardzo przejrzysty i ciekawy artykuł.
Co Pan myśli o polskiej platformie WebWave w kontekście właśnie tworzenia bloga?
Pozdrawiam

    admin · 26 listopada 2019 o 16:36

    Dziękuję za komentarz!

    Nie znam tego narzędzia, ale może w przyszłości przetestuję 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pozycjonowanie w Google – Jak to się robi?!?!

Akceptuję politykę prywatności serwisu internetowego www.seorelations.pl dostępną tutaj.