Jak zrobić stronę internetową za darmo?

Opublikowane przez admin w dniu

Jak wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, strona internetowa to must have każdej firmy. Jeśli chcesz skutecznie docierać do swoich klientów to musisz posiadać przynajmniej własną wizytówkę on-line. 

Tak na prawdę nie jest ważne, czy próbujesz dotrzeć ze swoją ofertą do klientów lokalnych, czy też Twoja kampania skierowana jest do odbiorów z całego kraju. W każdym przypadku warto posiadać własną stronę WWW.

Jak zrobić stronę internetową za darmo?

Często bywa tak, iż początkujący przedsiębiorcy nie posiadają jeszcze dużych obrotów, dlatego starają się jak najbardziej minimalizować koszta. Podobnie jest ze stroną internetową – staramy się w takiej sytuacji zrobić nasz serwis za darmo lub prawie całkowicie bezpłatnie. Czy jest to w ogóle możliwe? Teoretycznie tak, ale będziemy musieli zapłacić swoim czasem i energią. 

Platformy do tworzenia darmowych stron WWW

Jak zrobić stronę internetową za darmoNajprostszym sposobem na stworzenie darmowej strony internetowej, jest wykorzystanie do tego celu platformy blogowej. Teoretycznie na takiej platformie powinny być same blogi, natomiast w praktyce wygląda to już zupełnie inaczej. Szablon takiego bloga można dostosować w taki sposób, iż będzie on przypominać zwykłą stronę firmową. 

Nie możemy jednak spodziewać się super efektu wizualnego po darmowych projektach, więc wygląd naszej strony… może w niektórych przypadkach nieco odstraszać… Wszystko zależy od branży w której działamy, gdyż wiele stron zarabia mimo słabej szaty graficznej itp.

Do zrobienia darmowej strony internetowej, polecam takie platformy jak:

  1. WordPress – Znany na całym świecie system zarządzania treścią, stworzony z myślą o blogowaniu. 
  2. Blogspot.com – Doskonale znana wszystkim blogerom platforma, której właścicielem jest obecnie Google. 

Minusy darmowym stron WWW

  • Wszystko musisz zrobić sam – Niestety będziesz musiał nauczyć się obsługi tego rodzaju serwisów, poznać sposoby ich zarządzania (każda platforma ma całkowicie inny panel administracyjny). Wszystkie elementy graficzne oraz zdjęcia, trzeba będzie dopasować do schematu strony, a także przeprowadzić ich optymalizacje. Oczywiście wszystkie te informacje znajdziesz w internecie, ale przygotuj sobie jakieś dobre 2 tygodnie czasu na naukę podstaw.
  • Efekt końcowy nie powala – Strona stworzona na darmowej platformie, raczej nie będzie powalała swoim wyglądem. Jest to w końcu platforma blogowa, a tam liczy się bardziej treść. Pomijam już fakt, iż takiego samego szablonu jak Twój, prawdopodobnie używa już kilkaset/kilka tysięcy innych firm. Strona nie będzie więc ani atrakcyjna, ani unikalna.
  • Wszystkie pliki Twojej strony, znajdują się na serwerze należącym do innej firmy – To jest moim zdaniem najmocniejszy argument za tym, aby raczej zrezygnować z pomysłu darmowej strony WWW jeśli myślimy poważnie o reklamie internetowej. Opublikowanie własnej strony na darmowej platformie niesie bowiem to ryzyko, iż właściciel takiej darmowej platformy po prostu zwinie się z interesem 🙂 Wtedy Twoja strona po prostu przestanie działać z dnia na dzień i wszystkie Twoje treści, zdjęcia itp, zostają utracone. W przeszłości już tak się zdarzało, skąd więc możemy mieć pewność, że nie będzie powtórki z rozrywki?  

Podsumowanie

Jeśli chcesz mieć efektowną, bezpieczną i dobrze zoptymalizowaną pod kątem różnych narzędzi reklamowych stronę, to niestety nie ominie Cię inwestycja. Warto zlecić stworzenie strony internetowej profesjonalnej firmy, takiej jak np. SEOTRADE z Ryk – taka reklama przy okazji 🙂

Na prawdę opłaca się posiadać dobrze przygotowaną stronę. Wtedy na prawdę możemy spodziewać się lepszych efektów. Dobrze wykonana strona WWW, przyciągnie dla Ciebie więcej klientów, usprawni kontakt między Tobą a już posiadanymi klientami, a także pozytywnie wpłynie na prestiż Twojej firmy. 

 

 

 

Kategorie: SEO Blog

4 Komentarze

Tomasz Nowak · 28 czerwca 2019 o 15:38

Bardzo przydatny artykuł. Mam nadzieję, że otworzy oczy ludziom, którzy za wszelką cenę chcą przyoszczędzić

Andrzej · 28 czerwca 2019 o 15:40

Dokładnie!! Wszelkiej maści Janusze Biznesu powinny przeczytać ten artykuł 😛

Dorota · 28 czerwca 2019 o 15:44

Nie wrzucajcie proszę wszystkich do jednego wora jak kolega wcześniej napisał – Janusze Biznesu… nie chodzi o to, że wszyscy chcą tak dziadować, bo mają to zakorzenione gdzieś głęboko w podświadomości..nie! Po prostu zaczynają biznes i nie posiadają dużego kapitału. To, że próbują coś zrobić z niczego, tylko dobrze o nich świadczy. Jeśli jeszcze do tego nie wykorzystują przy tym innych ludzi, to już całkiem jest super 🙂

Co do Januszy Biznesu… to oczywiście, ale to całkiem inna grupa osób. Często tacy Janusze dzięki swojej „życiowej mundrości i zaradności”, oraz dzięki wykorzystywaniu innych ludzi – mają już pieniądze, ale wolą dziadować 😛

Grzegorz · 28 czerwca 2019 o 15:46

Co do Januszy to pełna zgoda. Cwaniak żerujący tylko na naiwności ludzkiej, głupocie i najgorszych instynktach. Uważający siebie za boga i władce innych ludzi, którzy boją się odejść od niego z pracy, bo za rogiem czai się jeszcze większy Janusz 😛 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pozycjonowanie w Google – Jak to się robi?!?!

Akceptuję politykę prywatności serwisu internetowego www.seorelations.pl dostępną tutaj.